temat wybrany: auto w leasingu kto moze jezdzic

Auto w leasingu – kto może jeździć?

Leasing samochodu to coraz popularniejsza forma finansowania zakupu nowego auta. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć prawie nowy samochód bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na początku. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach, które dotyczą kwestii kto może jeździć autem w leasingu.

Zazwyczaj umowa leasingowa precyzuje, że samochodem może jeździć tylko osoba, która zostanie wskazana w umowie jako kierowca. Wskazanie kierowcy nie jest jednak darmowe i wiąże się z dodatkowymi kosztami, które zazwyczaj ponosi leasingobiorca. Warto więc przemyśleć, kto będzie korzystał z auta i czy warto wskazywać więcej niż jednego kierowcę.

W umowie leasingowej powinno się również zawrzeć klauzulę dotyczącą możliwości wypożyczenia auta. W większości przypadków jest to możliwe, jednakże leasingobiorca musi pamiętać, że wypożyczający musi spełnić takie same wymagania jak wskazany kierowca w umowie leasingowej.

Warto również pamiętać, że leasingobiorca ma obowiązek ubezpieczyć samochód od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku szkody spowodowanej przez innego kierowcę, jego ubezpieczenie będzie pokrywało część kosztów napraw, ale nie wszystkie. Dlatego warto zastanowić się nad rozszerzeniem ubezpieczenia na wszystkich kierowców, którzy będą jeździć autem w leasingu.

Podsumowując – auto w leasingu to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć prawie nowy samochód bez ponoszenia wysokich kosztów na początku. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach i kosztach, które wiążą się z wskazaniem kierowcy i ubezpieczeniem auta. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek i będziemy mogli cieszyć się nowym autem bez obaw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Czy Volvo XC60 jest samochodem ekonomicznym

Czy Volvo XC60 jest samochodem ekonomicznym

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców zwraca uwagę nie tylko na wydajność i wygląd pojazdu, ale również na aspekty ekonomiczne związane z użytkowaniem samochodu. Auto

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.