temat wybrany: auto zastępcze kto płaci

W przypadku, gdy nasze auto trafia do warsztatu na naprawę, często występuje potrzeba skorzystania z auta zastępczego. Nie jest to sytuacja przyjemna, ale niestety nieunikniona. Warto wiedzieć, kto ponosi koszty wynajmu takiego auta.

W przypadku ubezpieczenia OC, towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty związane z wynajęciem auta zastępczego. Jednakże, warto zwrócić uwagę na limit dni, na które ubezpieczyciel jest w stanie pokryć koszt wynajmu auta zastępczego. Przykładowo, w przypadku OC zdarzeń losowych, zazwyczaj limit wynosi 30 dni.

W przypadku ubezpieczenia AC, towarzystwo ubezpieczeniowe również może pokryć koszty wynajmu auta zastępczego. Jednakże, towarzystwo ubezpieczeniowe często określa limit kwotowy na takie usługi.

Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia lub limit dobiega końca, koszt wynajmu auta zastępczego ponosi klient. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszt wynajmu auta zastępczego, klient nie ponosi kosztów za uszkodzone auto.

Ważne jest, aby przed wynajęciem auta zastępczego dokładnie przeczytać regulamin i zwrócić uwagę na ewentualne koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, paliwo czy dodatkowe usługi.

W przypadku, gdy nasze auto trafia do warsztatu na naprawę, warto zwrócić uwagę na kwestię auta zastępczego i dokładnie przejrzeć swoje polisy ubezpieczeniowe. W ten sposób unikniemy nieporozumień i nieprzyjemnych kosztów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak wybrać odpowiedni samochód dla siebie?

Jeśli szukasz odpowiedniego samochodu dla siebie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Przedstawiamy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy samochód dla Twoich potrzeb. Przede

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Ubezpieczenie samochodu jest koniecznością, ale można znaleźć sposoby, aby zminimalizować koszty. Przedstawiamy kilka sprawdzonych

Samochody hybrydowe – czy warto?

Samochody hybrydowe to połączenie tradycyjnego silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. Są one coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają na oszczędność paliwa i mniejszą emisję szkodliwych substancji

Jakie są korzyści z naprawy szyb samochodowych?

Naprawa szyb samochodowych to prosty i skuteczny sposób na przywrócenie bezpieczeństwa i wyglądu Twojego samochodu. Naprawa szyb samochodowych może znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia szyby i

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.