temat wybrany: dlaczego dealer rejestruje samochód na siebie

Kupując nowy samochód, zazwyczaj oczekujemy, że zostanie on zarejestrowany na nasze nazwisko. Jednakże, w niektórych przypadkach, dealer może zaproponować nam zarejestrowanie pojazdu na siebie. Dlaczego tak się dzieje i czy to korzystne dla nas?

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że dealer rejestrując samochód na siebie, nie oznacza, że staje się on właścicielem pojazdu. Właścicielem pozostajemy my, a dealer jedynie pełni funkcję posiadacza dokumentów rejestracyjnych. Dlaczego więc warto skorzystać z takiej opcji?

Po pierwsze, rejestrując samochód na siebie, dealer może przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności szybciej i sprawniej, niż w przypadku kiedy to my musimy sami zająć się całą procedurą rejestracji. W ten sposób, unikamy długiego oczekiwania w urzędzie oraz przyspieszamy odbiór naszego nowego pojazdu.

Po drugie, dealer może zaoferować nam korzystniejsze warunki ubezpieczenia samochodu. Dzięki temu, że samochód jest zarejestrowany na niego, może on uzyskać atrakcyjniejsze oferty od ubezpieczycieli, co w konsekwencji przełoży się na niższe koszty ubezpieczenia dla nas.

Warto jednak pamiętać, że po wyjeździe z salonu samochodowego, powinniśmy jak najszybciej dokonać zmiany właściciela pojazdu na nasze nazwisko. W przeciwnym razie, w przypadku jakiejkolwiek kontroli drogowej, może dojść do nieporozumień z policją, która będzie oczekiwała, że dokumenty rejestracyjne będą na nazwisko osoby, która aktualnie prowadzi pojazd.

Podsumowując, rejestrując samochód na siebie, dealer może przyspieszyć całą procedurę rejestracji oraz zaoferować nam korzystniejsze warunki ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że po odebraniu pojazdu, powinniśmy jak najszybciej dokonać zmiany właściciela pojazdu na nasze nazwisko, aby uniknąć nieporozumień z policją.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.