temat wybrany: gdzie wymiana banknotów wycofanych z obiegu

Jeśli masz w swoim posiadaniu banknoty, które zostały wycofane z obiegu, na pewno zastanawiasz się, gdzie możesz je wymienić. Okazuje się, że jest to możliwe, ale wymaga to odrobiny zachodu.

Przede wszystkim warto wiedzieć, które banknoty zostały wycofane z obiegu i kiedy. Obecnie nieobowiązujące banknoty to: 10, 20, 50, 100, 200 i 500 złotych z serii przedstawiającej postacie historyczne oraz 1000 złotych z serii przedstawiającej Fryderyka Chopina. Wymienić można je jedynie w Narodowym Banku Polskim oraz w oddziałach Banku Polskiego.

Jeśli masz w swoim posiadaniu wycofane banknoty, które zostały uszkodzone, np. spieczone lub porwane, możesz je wymienić w wyznaczonych punktach kasowych Narodowego Banku Polskiego. Wymiana tych banknotów jest bezpłatna, pod warunkiem, że nie przekracza 50 sztuk.

Jeśli chcesz wymienić większą ilość wycofanych banknotów, musisz skorzystać z usług Banku Polskiego. Wymiana banknotów jest odpłatna i kosztuje 10 złotych za każde 100 sztuk. Warto jednak pamiętać, że Bank Polski wymienia tylko banknoty z serii przedstawiającej postacie historyczne, a wymiana banknotów z serii Fryderyka Chopina jest niemożliwa.

Wymiana banknotów wycofanych z obiegu jest więc możliwa, ale wymaga pewnego zachodu i poniesienia kosztów. Jeśli masz w swoim posiadaniu takie banknoty, warto skorzystać z wiedzy na ich temat i wymienić je w wyznaczonych punktach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.