temat wybrany: gdzie wymiana dowodu osobistego katowice

Jeśli mieszkasz w Katowicach i potrzebujesz wymienić swoje dowód osobisty, to powinieneś udać się do wydziału komunikacji Urzędu Miasta Katowice.

Aby wymienić dowód osobisty, musisz złożyć odpowiedni wniosek oraz dostarczyć kilka dokumentów. Przede wszystkim będziesz potrzebował aktualnego dowodu osobistego oraz zdjęcie do dowodu. Jeśli nie masz zdjęcia, możesz je zrobić na miejscu za dopłatą.

Ponadto, konieczne będą dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość oraz zameldowanie w Katowicach. Możesz użyć do tego celu np. dowodu rejestracyjnego pojazdu, aktu notarialnego czy umowy najmu mieszkania.

Warto również pamiętać o opłacie związanej z wymianą dowodu osobistego. Obecnie wynosi ona około 50 złotych i musi być uiszczona przy składaniu wniosku.

Po złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ oczekiwanie na nowy dowód może potrwać kilka tygodni. Warto jednak pamiętać, że jest to dokument niezbędny do wielu czynności, dlatego warto zadbać o jego aktualność i wymienić go na czas.

Podsumowując, jeśli chcesz wymienić dowód osobisty w Katowicach, należy udać się do wydziału komunikacji Urzędu Miasta Katowice, złożyć odpowiedni wniosek oraz dostarczyć niezbędne dokumenty. Nie zapomnij także o uiszczeniu opłaty i cierpliwym oczekiwaniu na nowy dowód.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.