temat wybrany: gdzie wymiana dowodu rejestracyjnego

Gdzie wymienić dowód rejestracyjny pojazdu?

Dowód rejestracyjny to jeden z najważniejszych dokumentów związanych z naszym pojazdem. Musimy mieć go zawsze przy sobie podczas jazdy i przedstawić w przypadku kontroli drogowej. Niestety, czasem zdarza się, że tracimy ten dokument lub ulega on zniszczeniu. W takiej sytuacji musimy go wymienić na nowy. Gdzie jednak to zrobić?

Wymiana dowodu rejestracyjnego odbywa się w Wydziale Komunikacji lub Oddziale Komunikacji Starostwa Powiatowego, w zależności od miejsca zamieszkania. Możemy także skorzystać z usług placówek Urzędu Miasta, w przypadku miast posiadających takie placówki.

Aby dokonać wymiany dowodu rejestracyjnego, musimy złożyć stosowny wniosek oraz przedstawić dokumenty potwierdzające tożsamość i prawo własności do pojazdu. W przypadku zgubienia dowodu rejestracyjnego, wymagane są dodatkowo dokumenty potwierdzające zgubienie takiego dokumentu (np. protokół złożony w Policji).

Wymiana dowodu rejestracyjnego nie jest dużym obciążeniem dla portfela. Opłata za ten dokument wynosi jedynie kilkanaście złotych. Warto jednak pamiętać, że brak dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej grozi wysokimi mandatami, a nawet konfiskatą pojazdu.

Podsumowując, wymiana dowodu rejestracyjnego nie jest skomplikowanym procesem. Warto jednak pamiętać, że jest to ważny dokument, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie podczas jazdy. W przypadku jego utraty lub uszkodzenia, należy niezwłocznie złożyć wniosek o jego wymianę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.