temat wybrany: gdzie wymiana paszportu

Jeśli Twój paszport już wygasł lub zbliża się do końca ważności, musisz wymienić go na nowy. Wymiana paszportu jest bardzo prosta i można ją zrobić na kilka sposobów.

1. W urzędzie paszportowym
Najprostszym i najszybszym sposobem jest udanie się do najbliższego urzędu paszportowego. Tam będziesz musiał wypełnić odpowiedni formularz, złożyć swoje dokumenty i opłacić wymianę. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą starego paszportu, dowód osobisty oraz zdjęcie paszportowe zgodne z wymaganiami.

2. Przez internet
Jeśli nie masz czasu lub ochoty stać w kolejce w urzędzie, możesz skorzystać z usługi e-paszport. Wymiana paszportu przez internet jest bardzo wygodna i szybka. Wystarczy, że wypełnisz formularz online, opłacisz wymianę i wyślesz swoje dokumenty pocztą lub kurierem.

3. W ambasadzie lub konsulacie
Jeśli jesteś za granicą i potrzebujesz wymienić paszport, możesz udać się do najbliższej ambasady lub konsulatu RP. Tam przejdź przez taki sam proces jak w urzędzie paszportowym.

Pamiętaj, że wymiana paszportu jest obowiązkowa i powinna być zrobiona przed wyjazdem za granicę. Dlatego warto zrobić to wcześniej, żeby uniknąć stresu i problemów w ostatniej chwili.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.