temat wybrany: gdzie wymiana prawa jazdy

Jeśli planujesz wymianę prawa jazdy, warto wiedzieć, gdzie należy się udać. W Polsce ten proces odbywa się w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania.

Przed udaniem się do urzędu, należy przygotować kilka dokumentów. Konieczne będą: aktualne prawo jazdy, dowód osobisty, dwie aktualne fotografie oraz orzeczenie lekarskie potwierdzające zdolność do kierowania pojazdami. W przypadku wymiany zagranicznego prawa jazdy konieczne będzie również jego tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego.

W urzędzie należy wypełnić odpowiedni formularz oraz uiścić opłatę za wydanie nowego prawa jazdy. W przypadku wymiany prawa jazdy kategorii B, opłata wynosi 100 złotych.

Wymiana prawa jazdy może być konieczna w przypadku zmiany danych osobowych, zmiany miejsca zamieszkania, a także po upływie ważności dotychczasowego prawa jazdy. Warto pamiętać, że posiadanie aktualnego prawa jazdy jest obowiązkowe podczas kierowania pojazdem, dlatego warto zadbać o jego wymianę na czas.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.