temat wybrany: ile kosztuje wymiana dowodu osobistego po utracie ważności

W przypadku utraty ważności dowodu osobistego konieczna jest jego wymiana na nowy. Koszt takiej operacji zależy od kilku czynników.

Przede wszystkim, należy pamiętać, że sam koszt wydania dowodu osobistego wynosi 20 złotych. Jednakże, jeśli dokument uległ zniszczeniu lub zagubieniu, konieczne będzie wykonanie dodatkowych czynności, które wiążą się z dodatkowymi kosztami.

W przypadku utraty dowodu osobistego konieczne jest zgłoszenie tego faktu na policji. W zależności od miejscowości i województwa, koszt takiej czynności może się różnić, jednak zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Kolejnym kosztem, który trzeba uwzględnić, jest opłata związana z wykonaniem zdjęć do nowego dowodu osobistego. W zależności od miejsca, w którym wykonujemy zdjęcia oraz od wybranej przez nas ilości klatek, koszt może wynosić od kilku do kilkunastu złotych.

Ostatnim kosztem, który trzeba uwzględnić, jest opłata za wydanie nowego dowodu osobistego. W zależności od województwa, opłata ta wynosi od 17 do 32 złotych.

Podsumowując, koszt wymiany dowodu osobistego po utracie ważności może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jednakże, warto pamiętać, że dokument ten jest niezbędny do wielu czynności, dlatego warto zadbać o jego aktualność i bezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.