temat wybrany: ile kosztuje wymiana dowodu osobistego

Wymiana dowodu osobistego to obowiązek, który co pewien czas spoczywa na każdym z nas. Dlatego warto znać koszty związane z taką operacją.

Zgodnie z ustawą o dowodach osobistych wymiana dokumentu jest konieczna co 10 lat. Ponadto należy wymienić dowód w przypadku zmiany danych osobowych, takich jak imię czy nazwisko, a także w sytuacji, gdy dokument uległ zniszczeniu lub kradzieży.

Koszt wymiany dowodu osobistego wynosi obecnie 35 złotych. W przypadku dokumentu wydawanego po raz pierwszy koszt ten wynosi 60 złotych. Warto zaznaczyć, że opłata ta jest jednorazowa i niezależna od liczby wymian.

W przypadku osób, które ubiegają się o wydanie dowodu z dodatkowymi funkcjami, np. możliwością korzystania z e-podpisu, należy się liczyć z dodatkowymi kosztami w wysokości około 30-60 złotych.

Wymiana dowodu osobistego może być dokonana w każdym punkcie dowodowym, a także za pośrednictwem internetu. W przypadku wymiany przez internet należy jednak liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości 8 złotych.

Podsumowując, koszt wymiany dowodu osobistego wynosi 35 złotych, a w przypadku pierwszego wydania dokumentu 60 złotych. Należy jednak pamiętać, że opłata ta jest jednorazowa i niezależna od liczby wymian. Warto zaznaczyć, że w przypadku ubiegania się o wydanie dowodu z dodatkowymi funkcjami, koszty mogą wzrosnąć o 30-60 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wosk sojowy – naturalny wybór do świec

Wosk sojowy staje się coraz popularniejszym wyborem wśród miłośników świec. Jest to naturalna, biodegradowalna i odnawialna alternatywa dla wosku parafinowego, który jest wytwarzany z ropy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.