temat wybrany: jak przebiega wymiana rozrusznika serca

Wymiana rozrusznika serca jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kardiologicznych na świecie. Dzięki nowoczesnej technologii, wiele osób z chorobami serca może wrócić do normalnego życia. Jednak, jak przebiega ta procedura?

Przede wszystkim, przed zabiegiem należy przeprowadzić dokładne badania, w tym elektrokardiogram, testy krwi oraz badanie ECHO serca. Następnie, lekarz decyduje, czy pacjent jest odpowiedni do zabiegu i ustala termin operacji.

W dniu zabiegu pacjent zostaje poddany znieczuleniu ogólnemu. Lekarz wykonuje nacięcie w okolicy obojczyka, a następnie wprowadza cewnik do żyły. Przez ten cewnik wprowadza się elektrody, które zostają umieszczone w sercu. Elektrody są połączone z urządzeniem, które emituje impulsy elektryczne, pobudzając serce do pracy.

Po umieszczeniu elektrod, lekarz usuwa niewydolny rozrusznik serca i wprowadza nowy. Nowy rozrusznik jest programowany pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta, tak aby zapewnić optymalną pracę serca.

Po zakończeniu zabiegu, pacjent jest przetransportowany do sali pooperacyjnej, gdzie poddawany jest monitorowaniu. Zazwyczaj, pacjent może wrócić do domu po kilku dniach, jednak powinien być pod stałą kontrolą lekarza.

Wymiana rozrusznika serca jest stosunkowo bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, który pomaga wielu osobom z chorobami serca. Warto jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie przebadać się i omówić wszystkie kwestie z lekarzem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.