temat wybrany: jak wyrejestrować samochód

Wyrejestrowanie samochodu jest niezbędne w przypadku sprzedaży pojazdu lub jego skreślenia z ewidencji. Jak to zrobić?

Najpierw należy złożyć wniosek o wyrejestrowanie w oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) lub wysłać go pocztą. Wniosek można pobrać ze strony internetowej WORD lub otrzymać w urzędzie.

Ważne, aby wypełnić wszystkie pola wniosku i dołączyć wymagane dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, polisa OC oraz zaświadczenie o przeglądzie technicznym.

Po złożeniu wniosku i dokumentów, należy uiścić opłatę za wyrejestrowanie pojazdu. Kwotę należy ustalić z urzędnikiem WORD lub znaleźć na stronie internetowej urzędu.

Następnie należy oczekiwać na decyzję i potwierdzenie wyrejestrowania samochodu. Można je odebrać osobiście w WORD lub otrzymać pocztą.

Po wyrejestrowaniu samochodu, należy pamiętać o oddaniu tablic rejestracyjnych w wydziale komunikacji lub wysłaniu ich pocztą. W przypadku braku tablic należy złożyć oświadczenie o ich zagubieniu lub uszkodzeniu.

Wyrejestrowanie samochodu to ważny krok w procesie sprzedaży pojazdu lub jego skreślenia z ewidencji. Pamiętajmy, że niezarejestrowany samochód może skutkować grzywną lub mandatem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.