temat wybrany: jaki termin na zawieszenie działalności

Jeśli zastanawiasz się nad zawieszeniem działalności swojej firmy, warto wiedzieć, że istnieją dwa sposoby na tymczasowe wstrzymanie jej działalności. Pierwszym z nich jest zawieszenie działalności, które może nastąpić na wniosek przedsiębiorcy, a drugim – likwidacja spółki.

Zawieszenie działalności polega na czasowym zatrzymaniu prowadzenia firmy bez konieczności jej likwidacji. W takiej sytuacji przedsiębiorca przestaje wykonywać swoje obowiązki i nie prowadzi działań związanych z działalnością firmy. W momencie zawieszenia działalności, firma przestaje przysługiwać przedsiębiorcy, ale jednocześnie nie zostaje zlikwidowana. W tym czasie przedsiębiorca nie musi przesyłać raportów do Urzędu Skarbowego ani do ZUS, ale musi pamiętać o tym, że w czasie zawieszenia działalności nie może prowadzić żadnych działań związanych z firmą.

Warto wiedzieć, że zawieszenie działalności może trwać maksymalnie 24 miesiące. W tym czasie firma nie musi opłacać składek ZUS, ale jednocześnie nie przysługuje jej żadne wynagrodzenie. Po upływie okresu zawieszenia działalności, przedsiębiorca musi podjąć decyzję o wznowieniu lub likwidacji firmy. W przypadku braku podjęcia żadnej z tych decyzji, następuje automatyczna likwidacja spółki.

Podsumowując, jeśli chcesz na czas wstrzymać swoją działalność bez konieczności jej likwidacji, możesz zdecydować się na zawieszenie działalności. Warto pamiętać, że maksymalny okres zawieszenia to 24 miesiące, a po jego zakończeniu należy podjąć decyzję o wznowieniu lub likwidacji firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.