temat wybrany: jaki wniosek o zawieszenie emerytury

Jeśli chcesz zawiesić swoją emeryturę, musisz złożyć wniosek w ZUS. Przede wszystkim musisz pamiętać, że zawieszenie emerytury może trwać maksymalnie 5 lat i jest możliwe tylko raz.

Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, musisz spełnić określone warunki. Po pierwsze, musisz jeszcze pracować i odprowadzać składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Po drugie, nie możesz pobierać innych świadczeń związanych z pracą, takich jak np. zasiłek chorobowy czy macierzyński.

Wniosek o zawieszenie emerytury możesz złożyć osobiście w placówce ZUS lub za pośrednictwem e-PUE (Elektronicznej Platformy Usług Elektronicznych). Warto jednak pamiętać, że zawieszenie emerytury wiąże się z koniecznością ponownego zgłoszenia się do ZUS po zakończeniu okresu zawieszenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zawieszenia emerytury i złożenia wniosku, najlepiej skontaktować się z doradcą ZUS lub sprawdzić informacje na stronie internetowej ZUS.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wosk sojowy – naturalny wybór do świec

Wosk sojowy staje się coraz popularniejszym wyborem wśród miłośników świec. Jest to naturalna, biodegradowalna i odnawialna alternatywa dla wosku parafinowego, który jest wytwarzany z ropy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.