temat wybrany: kiedy należy złożyć wniosek o zawieszenie działalności

Jeśli prowadzisz firmę związana z motoryzacją, z pewnością wiesz, że czasami pojawiają się sytuacje, kiedy trzeba zawiesić działalność. Może to być spowodowane różnymi przyczynami, jak chociażby choroba, konieczność wyjazdu za granicę czy też przestoje w biznesie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, kiedy i jak złożyć wniosek o zawieszenie działalności.

Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że przed złożeniem wniosku, warto wnikliwie przemyśleć, czy rzeczywiście chcemy zawiesić działalność. Wiele firm decyduje się na tę opcję, gdyż uważają, że lepiej jest zawiesić niż likwidować firmę. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zawieszenie działalności oznacza, że firma przestaje działać i nie może świadczyć żadnych usług czy też prowadzić sprzedaży.

Jeśli jednak podjęliśmy już decyzję o zawieszeniu działalności, należy składać wniosek do właściwego urzędu. W przypadku firm związanych z motoryzacją, będzie to urząd miasta lub gminy, w którym firma ma swoją siedzibę. Wniosek o zawieszenie działalności trzeba złożyć osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika.

Warto pamiętać, że wniosek trzeba złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem, nie później niż na 30 dni przed planowanym zawieszeniem działalności. Wniosek musi zawierać m.in. dane firmy, numer NIP, datę rozpoczęcia i planowaną datę zawieszenia działalności oraz podpis właściciela firmy.

Po złożeniu wniosku, urząd wystawi stosowne zaświadczenie o zawieszeniu działalności. Zawieszenie trwać może maksymalnie 2 lata, po tym czasie firma musi podjąć decyzję o wznowieniu działalności lub likwidacji firmy.

Podsumowując, złożenie wniosku o zawieszenie działalności jest niezbędne, kiedy firma z różnych powodów nie może działać przez dłuższy czas. Warto pamiętać, że należy złożyć wniosek z wyprzedzeniem, a po jego złożeniu firma nie może świadczyć żadnych usług.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.