temat wybrany: kto naprawia sprzęt agd w wynajmowanym mieszkaniu

Kiedy wynajmujemy mieszkanie, często nie mamy wpływu na sprzęt AGD, który jest już w nim zainstalowany. Jeśli jednak coś się zepsuje, zastanawiamy się, kto powinien to naprawić.

Zgodnie z prawem, za naprawę sprzętu AGD w mieszkaniu odpowiada właściciel mieszkania. Oznacza to, że jeśli coś się zepsuje, to powinniśmy zgłosić problem do właściciela lub do zarządcy nieruchomości, jeśli takiego mamy. Właściciel jest zobowiązany do naprawy sprzętu AGD oraz do pokrycia kosztów naprawy.

Należy jednak pamiętać, że jeśli zepsuł się sprzęt z winy najemcy, np. poprzez niewłaściwe użytkowanie lub nieprawidłową konserwację, to koszt naprawy może zostać przeniesiony na najemcę. Dlatego ważne jest, aby korzystać z sprzętu zgodnie z zaleceniami producenta oraz regularnie go konserwować.

Jeśli właściciel nie reaguje na nasze zgłoszenie lub nie wykonuje naprawy w odpowiednim czasie, możemy złożyć skargę do sądu. Jeśli problem jest pilny, np. zepsuł się lodówka, a potrzebujemy jej do przechowywania żywności, możemy zwrócić się do sądu o nakaz natychmiastowej naprawy.

Warto również pamiętać, że nie powinniśmy samodzielnie naprawiać sprzętu AGD w mieszkaniu, jeśli nie mamy na to odpowiednich umiejętności. Nie tylko możemy uszkodzić sprzęt bardziej, ale również narazić się na niebezpieczeństwo. Lepiej zgłosić problem do właściciela mieszkania lub poprosić o pomoc specjalistę.

Podsumowując, za naprawę sprzętu AGD w wynajmowanym mieszkaniu odpowiada właściciel mieszkania. Jeśli coś się zepsuje, należy zgłosić problem do właściciela lub zarządcy nieruchomości. Jeśli problem jest pilny, możemy zwrócić się do sądu o nakaz natychmiastowej naprawy. W przypadku problemów z sprzętem AGD, lepiej nie próbować samodzielnej naprawy, tylko poprosić o pomoc specjalistę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.