temat wybrany: kto ubezpiecza auto w leasingu

Kto ubezpiecza auto w leasingu?

Leasing samochodowy to popularna forma finansowania dla wielu kierowców. Jednym z pytań, które często pojawiają się w związku z tym tematem, jest kwestia ubezpieczenia pojazdu. Kto zatem powinien ubezpieczyć samochód w leasingu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: ubezpieczenie samochodu w leasingu powinien wykupić leasingobiorca. To on jest właścicielem pojazdu i ponosi odpowiedzialność za jego użytkowanie, w tym również za ubezpieczenie.

Co jednak w przypadku, gdy samochód jest ubezpieczony na firmę leasingową? W takim przypadku, ubezpieczenie dotyczy jedynie pojazdu, a nie właściciela. W praktyce oznacza to, że w razie wypadku lub kolizji, to firmie leasingowej przysługuje odszkodowanie, a nie leasingobiorcy.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku leasingu operacyjnego, często to firma leasingowa wykupuje ubezpieczenie na samochód. W takiej sytuacji, ubezpieczenie zawarte jest w cenie rat leasingowych i nie obciąża dodatkowo budżetu leasingobiorcy.

Nie jest to jednak regułą, dlatego przed podpisaniem umowy leasingowej warto dokładnie przeanalizować, kto będzie odpowiedzialny za ubezpieczenie samochodu i jakie będą koszty z tym związane.

Podsumowując, ubezpieczenie samochodu w leasingu to obowiązek leasingobiorcy. Warto jednak dokładnie przeanalizować warunki umowy i sprawdzić, czy firma leasingowa nie wykupiła już ubezpieczenia na samochód. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych kosztów i nieporozumień.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.