temat wybrany: samochód która strona lewa

Samochód – która strona lewa?

Kupując samochód, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na świecie istnieją dwa standardy umiejscowienia kierownicy w samochodzie. W Europie, Azji i większości krajów na świecie kierownica umieszczona jest po lewej stronie samochodu, natomiast w USA, Kanadzie, Australii i kilku innych krajach kierownica znajduje się po prawej stronie.

Dlaczego jest to ważne? Otóż, jeśli planujemy kupić samochód w kraju, w którym jest inny standard umiejscowienia kierownicy, musimy się przygotować na pewne trudności. Na pewno początkowo będziemy mieli problemy z nawykiem korzystania z kierownicy, a także z umiejscowieniem pedałów, które w przypadku samochodów z kierownicą po prawej stronie mogą być odwrócone w stosunku do tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Co więcej, jeśli chcemy przewozić pasażerów, musimy pamiętać, że istnieje również różnica w umiejscowieniu fotela kierowcy oraz foteli pasażerów. W samochodach z kierownicą po lewej stronie, fotel kierowcy znajduje się po lewej stronie, a fotel pasażera po prawej, natomiast w samochodach z kierownicą po prawej stronie jest odwrotnie.

Przed zakupem samochodu zawsze warto zastanowić się, czy będziemy korzystać z niego w kraju, w którym kierownica jest po lewej czy po prawej stronie. Jeśli planujemy podróżować po różnych krajach, warto zwrócić uwagę na ten aspekt, aby uniknąć problemów z nawykiem korzystania z kierownicy oraz z umiejscowieniem foteli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.