temat wybrany: skąd komornik wie że mam samochód

Komornik wie, że posiadasz samochód, ponieważ ma dostęp do Rejestru Pojazdów. Jest to oficjalna baza danych, w której znajdują się informacje na temat właścicieli samochodów zarejestrowanych w Polsce.

Rejestr Pojazdów jest prowadzony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Zawiera on informacje o numerze rejestracyjnym pojazdu, jego marce, modelu, roku produkcji, kolorze, numerze VIN oraz danych właściciela (imię, nazwisko, adres zamieszkania).

Dzięki temu, jeśli jesteś dłużnikiem i komornik ma do wykonania egzekucję z twojego majątku, w tym także z pojazdu, to może sprawdzić w Rejestrze Pojazdów, czy jesteś jego właścicielem. W przypadku potwierdzenia tej informacji, komornik może zająć pojazd lub zablokować jego sprzedaż.

Warto również zaznaczyć, że jeśli nie zgłosiłeś w odpowiednim terminie zmiany posiadania pojazdu, to w Rejestrze Pojazdów nadal figuruje na twoje nazwisko. W takiej sytuacji, jeśli samochód trafi w ręce komornika, będzie on miał prawo go zająć.

Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy wszelkie formalności związane z posiadaniem pojazdu są załatwione i czy w Rejestrze Pojazdów figuruje aktualny właściciel. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z urzędem komunikacji i sprawdzić swoją sytuację.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.