temat wybrany: sprzedałem samochód co z oc

Sprzedałeś samochód, ale co z ubezpieczeniem OC?

Gdy decydujemy się na sprzedaż samochodu, jednym z kwestii, które warto przemyśleć jest ubezpieczenie OC. Warto wiedzieć, że w przypadku sprzedaży samochodu, polisa OC przestaje być ważna z dniem przerejestrowania pojazdu na nowego właściciela. Jednakże, jeśli nie kupujemy nowego pojazdu, a tylko sprzedajemy stary, to wówczas mamy możliwość przeniesienia ubezpieczenia na inny pojazd.

Procedura przeniesienia polisy OC jest dość prosta. Wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem i poinformować o chęci przeniesienia ubezpieczenia na inny pojazd. Warto jednak pamiętać, że nie każdy ubezpieczyciel umożliwia przeniesienie polisy. Dlatego przed zakupem nowego samochodu warto zapytać o to swojego ubezpieczyciela.

Jeśli jednak nie planujemy kupna nowego pojazdu i chcemy zrezygnować z ubezpieczenia OC, warto wiedzieć, że w przypadku wcześniejszego zakończenia umowy przed upływem okresu ubezpieczenia, możemy liczyć na zwrot części składki. Wysokość zwrotu zależy od czasu pozostawania ubezpieczenia w mocy.

Jeśli chcemy zrezygnować z ubezpieczenia OC, należy złożyć odpowiednie oświadczenie do ubezpieczyciela. Można to zrobić w formie pisemnej lub elektronicznej. Warto jednak pamiętać, że rezygnacja z ubezpieczenia OC oznacza brak ochrony ubezpieczeniowej w przypadku wypadku i poniesienia przez nas szkody.

Podsumowując, sprzedaż samochodu wiąże się z koniecznością zmiany ubezpieczenia OC. Możemy przenieść polisę na inny pojazd lub zrezygnować z niej. W przypadku wyboru rezygnacji z ubezpieczenia warto złożyć odpowiednie oświadczenie do ubezpieczyciela.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wosk sojowy – naturalny wybór do świec

Wosk sojowy staje się coraz popularniejszym wyborem wśród miłośników świec. Jest to naturalna, biodegradowalna i odnawialna alternatywa dla wosku parafinowego, który jest wytwarzany z ropy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.