temat wybrany: sprzedany samochód gdzie zgłosić

Jeśli sprzedałeś swój samochód, ważne jest, aby w odpowiednim czasie zgłosić to fakty do odpowiednich urzędów. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kłopotów związanych z prawem oraz ewentualnych kar finansowych.

Przede wszystkim, musisz zgłosić sprzedaż swojego samochodu do urzędu skarbowego, w którym jesteś zarejestrowany. Możesz to zrobić osobiście, wysyłając pismo lub poprzez internetową platformę e-Deklaracje. W przypadku wysyłki pisma, pamiętaj, aby dołączyć do niego dowód sprzedaży pojazdu oraz oświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu z kierownikiem urzędu skarbowego.

Drugim etapem jest rejestracja sprzedaży pojazdu w wydziale komunikacji wojewódzkiego urzędu miasta lub powiatu, w którym jesteś zarejestrowany. Dokumenty, które musisz dostarczyć, to dowód rejestracyjny samochodu, dowód osobisty sprzedającego i kupującego, umowę sprzedaży pojazdu oraz potwierdzenie zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

Nie zapomnij również o wyrejestrowaniu pojazdu z Krajowego Rejestru Pojazdów. Możesz to zrobić osobiście w wydziale komunikacji lub za pośrednictwem internetu, korzystając z platformy CEPIK.

Jeśli sprzedajesz samochód, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z procedurami związanymi z jego rejestracją i wyrejestrowaniem. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych komplikacji i kłopotów związanych z prawem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.