temat wybrany: wymiana wodomierza jaki vat 2021

Jeśli planujesz wymianę wodomierza w 2021 roku, to warto wiedzieć, jakie stawki VAT obowiązują przy takim zakupie.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy wodomierz zostanie zakupiony na potrzeby prywatne czy biznesowe. W przypadku zakupu na potrzeby prywatne, to nie ma znaczenia, jaka stawka VAT zostanie zastosowana, ponieważ nie będziesz mógł odliczyć podatku VAT.

Natomiast w przypadku zakupu wodomierza na potrzeby biznesowe, czyli na przykład do budynku mieszkalnego lub komercyjnego, to obowiązująca stawka VAT będzie zależeć od rodzaju wodomierza.

Jeśli chodzi o wodomierze zimnej wody, to stawka VAT wynosi 8%. Natomiast w przypadku wodomierzy ciepłej wody, to obowiązuje stawka VAT w wysokości 23%.

Warto również pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj wodomierza można zastosować w każdym budynku. Dlatego przed zakupem wodomierza warto sprawdzić, jaki rodzaj jest odpowiedni do Twojego budynku i czy spełnia on odpowiednie wymagania.

Podsumowując, jeśli planujesz wymianę wodomierza w 2021 roku, to warto zwrócić uwagę na to, jaka stawka VAT będzie obowiązywać przy zakupie. W przypadku wodomierzy zimnej wody stawka wynosi 8%, a w przypadku wodomierzy ciepłej wody – 23%. Przed zakupem warto również sprawdzić, jaki rodzaj wodomierza jest odpowiedni do Twojego budynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.